Pohoří Žluté hory

Slavný zelený čaj Mao Feng pochází z oblasti Žlutých hor v Číně. Toto mohutné pohoří se nachází ve východní Číně, konkrétně v provincii An-chuej (Anhui), která je proslavená mnoha plantážemi s kvalitním čajem. Pro Žluté hory jsou dominantní ostré hroty skalních masivů, rozsedliny a útesy, které vystupují z mlhy. Pohoří již od dávných věků inspiruje slavné čínské malíře, básníky a spisovatele.

Skály Žlutých hor jsou porostlé počasím deformovanými borovicemi, které jsou staré až 1 500 let. Oblast pohoří je zahrnuta do Světového dědictví UNESCO a zároveň se jedná o jednu z nejoblíbenějších turistických oblastí v celé Číně. Chráněné území Žlutých hor má rozlohu čítající 154 km2 s ochranným pásmem 142 km2. Mao Feng je proslavený legendární zelený čaj, který se pěstuje v oblasti hor Huang Shan (Huangshan).

Jedno velmi staré čínské přísloví praví, že slavné čaje přicházejí ze slavných hor. Skutečnost tomu dává za pravdu. Nejvyšší hora ve východní Číně Huang Shan (v již zmíněné provincii An Hui) je domovem kvalitního zeleného čaje Mao Feng. V nadmořské výšce 700 - 800 m se pěstují nejznámější čínské čaje, které si našli oblibu po celém světě. Zelený čaj Mao Feng patří bezpochyby mezi nejlepší a nejoblíbenější desítku slavných čínských čajů. Svou slávu si čaj Mao Feng vydobyl již více než před 3 stovkami let.

Čaj Mao Feng ("Ochmýřený vrcholek ze Žlutých hor") je typický svým světlezeleným až žlutým nálevem s výraznou květinově nasládlou vůní a chutí. Vůně je cítit po magnoliích. Chuť je velmi jemná a decentní. Ideální pro relaxační popíjení v klidu domova, ať už o samotě nebo s přáteli a rodinou. Listy Mao Feng jsou malé, ploché s mírně zvednutým okrajem, pokryté stříbrným chmýřím. Zdroj pro tento lahodný čaj jsou mladé výhonky s jedním rozvíjejícím se lístkem. Pokud chcete ochutnat nejkvalitnější třídu čaje Mao Feng, nakupujte pouze jarní sběr (před dubnem).

Příprava čaje Mao Feng není složitá. Jako u každého čaje, i zde platí, že základem je kvalitní čistá odstátá voda. Pokud je u vás příliš mineralizovaná voda, použijte raději balenou vodu s nízkým obsahem minerálů. Šálky a konvičku nejprve opláchněte horkou vodu - čajové potřeby totiž musí být vyhřáté. Na jeden šálek čaje (150 ml) použijte asi 2 gramy čaje (1 lžička). Teplota vody na louhování by měla být 75-85 °C. Je dobré mít po ruce teploměr. Vodu nenechte dojít k varu a neochlazujte. První nálev louhujte asi minutu. Pro další nálevy zvyšujte teplotu a čas louhování. Přejeme příjemný požitek z pití čaje Mao Feng.

Mao Feng

Dostali jste chuť na kvalitní sypaný čaj z Číny? Nakupte jej pohodlně a hlavně levně na internetu -> obchod s čajem. Případně načerpejte informace o čaji na tomto webu nebo objevte další čaje online.


Kde koupit kvalitní sypaný čaj?
© 2011-2024 www.maofeng.cz • Pohoří Žluté Hhory (Huang Shan)