Oblíbení zástupci čaje Mao Feng

Keemun Mao Feng - černý čaj Mao Feng

Jedna z kvalitnějších tříd populárního čaje Mao Feng (Ochmýřené vrcholky). Tentokrát však v podobě černého čaje. Jasnou vlastností tohoto svébytného čaje je naprosto nezaměnitelná chuť a aroma. Nálev je má tradičně načervenalou barvu, aroma nápoje upomíná na rozkvetlé květy se sladkým tónem. V chuti lze nalézt květinové, medové, či čokoládové tóny. S tímto čajem je zaručen famózní čajový zážitek.

Emeishan Mao Feng

Z čínské provincie Sečuán se dováží stále více kvalitních čajů, zejména zelených. Jednou z lahůdek je i tento legendami opředený zelený čaj Mao Feng z čajových plantáží blízko hory Emei (pohoří Emei Shan). Na první pohled vás upoutají menší rovnoměrně zakroucené lístky plné stříbřitých tipsů. Pokud se pro tento čaj rozhodnete, budou vaše chuťové smysly zaplaveny nasládlým nálevem plné chuti, která jemně vybrnkává oříškovokvětové tóny. Obzvláště mocné potěšení dosáhnete při tradiční přípravě kung-fu.

Huangshan Mao Feng

Pokud bysme měli vybrat nejrozšířenější zelený čaj typu Mao Feng, pak by to byl nepochybně právě tento z pohoří Huang Shan (čínská provincie Anhui). Tento příjemně chutnající čaj je dokonce zmiňován v seznamech nejslavnějších čínských čajů. Pokud s čaji začínáte, tak byste Huangshan Mao Feng neměli opomenout. List tohoto druhu je delší, zakroucený do jehliček. Vyniká jemnou vůní a příjemným nasládle bylinným charakterem chuti. Snad jedinou nevýhodou může být relativní lehkost lístků, což může někdy ztěžovat přípravu čaje.

Lincang Mao Feng

Ve výčtu chuťově zajímavých druhů čaje Mao Feng by rozhodně neměl chybět zástupce z oblasti Lincang. Jedná se o kvalitativně vyšší třídu s výrazným podílem stříbřitých mladých lístků (tipsů). Při pohledu na svěží čajové listy vám bude hned jasné, odkud se vzal název čaje "Ochmýřené vrcholky hor". Zvláštností jsou poměrně velké svinuté nazelenalé listy. Připravený čaj má sladce trávovou chuť. Zcela typickou a očekávaně luxusní. Čerstvý čaj navíc velmi svěže voní. Chuť a vůně čaje se nejlépe rozvinou při přípravě stylem kung-fu.

Existuje ještě řada druhů čaje Mao Feng. Náš výčet zahrnuje ty celkem snadno dostupné na českém čajovém trhu. A samozřejmě jsme vzali v potaz hledisko cena/výkon (čajový zážitek).

Mao Feng

Dostali jste chuť na kvalitní sypaný čaj z Číny? Nakupte jej pohodlně a hlavně levně na internetu -> obchod s čajem. Případně načerpejte informace o čaji na tomto webu nebo objevte další čaje online.


Kde koupit kvalitní sypaný čaj?
© 2011-2024 www.maofeng.cz • Zástupci čajů Mao Feng